Харчування
та рак молочної залози

Любій доці Марії, яка стоїчно протистоїть виклику долі

Післямова

Отже, ми розглянули вплив раціону на ризик виникнення раку молочної залози. Наші результати підтвердили давно відому істину: навіть прості харчові продукти, які не вважаються канцерогенними, будучи споживаними в неадекватних кількостях або пропорціях, здатні збільшувати цей ризик. Таким чином, без будь-яких зовнішніх і додаткових факторів, тільки за рахунок зміни харчових звичок, можна істотно знизити захворюваність. На підставі безлічі досліджень ми вивели, як нам здається, «здорову» дієту, яка могла б знизити ризик появи раку грудей і сприяти ефективності протиракової терапії і, можливо, повного зцілення.

Ми торкнулися лише частини харчової поведінки, і зачепили виключно теми зміни кількості та співвідношення споживання щоденно споживаних нами харчових продуктів. Тема додаткового прийому травних ферментів, пробіотиків, дефіцитних для жителів України хімічних елементів, протипухлинних біоактивних речовин та інших добавок, яка не менш важлива, має бути розглянута окремо.

Цікаво, що аналогічний аналіз можна провести щодо ризику захворюваності раку передміхурової залози. Напевно, результати будуть значною мірою збігатися. Більш того, результати можуть помітно збігатися з ризиком захворюваності багатьох інших дегенеративних захворювань, тільки в одних випадках буде більш помітний вплив цукру, в інших випадках - вплив білка, в третіх - жиру, а в інших - різних їх поєднань. Тому можна вважати, що запропонована вище дієта, буде корисна для більшості випадків розладів здоров'я, а не лише для здоров'я молочної залози.

Слід ясно втямити, що ми споживаємо неприпустимо багато калорій - як правило, удвічі більше від необхідного. Їмо не тому, що ми багато витрачаємо енергії. І не тому, що дійсно потребуємо її. А з безлічі інших причин. Тому що їжа - це звичка. Тому що їжа - це легкодоступне задоволення. Тому що їжа нас заспокоює і знімає стрес. Тому що "всі так роблять". Тому що "з ранку потрібно зарядитися", "прийшов час обіду", "пора вечеряти", і нарешті, іноді хочеться просто "зайняти рот".

Внаслідок цього безумства надлишок калорій відкладається в жирові відкладення, позбутися яких набагато складніше, ніж накопичити. Бажання отримувати енергії більше, ніж витрачаєш, і не накопичувати її - це намагання обдурити закон збереження енергії.

Не варто уподоблюватися свиням та їсти не тоді, коли зголоднів, а коли є можливість їсти. Надлишок їжі не лише зношує і отруює організм, але й служить першопричиною більшості хронічних, запальних, вікових і дегенеративних захворювань, які захопили в останні десятиліття усі розвинені країни. Потім ми ходимо до лікарів і безуспішно намагаємося боротися з наслідками, не намагаючись боротися з причиною. І навіть не намагаючись її зрозуміти.

Неможливо знизити надходження калорій інакше, як обмежити споживання ситної їжі. Для цього достатньо просто дотримуватися кількох принципів.

Десять заповідей їдальних.
• Їжа для вас, а не ви для їжи.
• Не їжте, якщо можна не їсти.
• Їжте лише тоді, коли не можете не їсти.
• Якщо зголодніли, їжте овочі.
• Якщо не наїлися овочами, їжте зернові та коренеплоди.
• Якщо не наїлися зерновими, їжте бобові, горіхи та насіння.
• Кладіть на тарілку вдвічі менше, ніж хотіли б з'їсти.
• Їжте на самоті та не беріть добавки.
• Не «перехоплюйте» в перервах між прийомами їжі.
• Їжте лише те, що приготували самі.

Проблема "рука тягнеться і тягнеться" не вирішується відкриванням холодильника. Наповніть життя іншими цінностями, крім їжі. Будьте господарем своєї утроби, а не її служницею.

Зрештою, перед нами стоїть дуже проста дилема: або наїдатися, або не хворіти. Або здоров'я, або їжа. Вибір за нами.